האם ביטוח הדירה שלכם כולל כיסוי צד ג'?

סלון ביתי מעוצב – ביטוח דירה צד ג'

גם ביטוח המבנה וגם ביטוח התכולה יכולים לכלול כיסוי לנזקי רכוש וגוף שנגרמו לצד שלישי. כדאי להבין למה כיסוי צד ג' כל-כך חשוב.

ביטוח דירה כולל בדרך כלל שתי פוליסות – למבנה ולתכולה – המשלימות את ההגנה על רכושכם. ביטוח המבנה מגן על הרכוש היקר ביותר שלכם, הדירה או הבית, מפני מגוון של נזקים אפשריים כגון שריפה, התפוצצות וכד'. ביטוח התכולה מגון על הרכוש שנמצא בתוך הבית – רהיטים, מכשירי חשמל, מחשבים ובאופן חלקי גם על תכשיטים וחפצי חן (קיימת הרחבה מיוחדת לתכשיטים).

לכל אחת מן הפוליסות ניתן להוסיף כיסוי לנזקי צנרת, שהוא לכל הדעות כיסוי חשוב מאוד וגם פופולרי מאוד, במיוחד מאז החלת הרפורמה שעשתה סדר בתחום.

בכל אחת מן הפוליסות של ביטוח דירה – ביטוח מבנה וביטוח תכולה – ניתן לכלול גם כיסוי צד ג', שהוא מאוד מוכר ופופולרי בתחום ביטוח הרכב, אך פחות מוכר בתחום ביטוח דירה.

מהו כיסוי צד ג' בביטוח דירה ומדוע הוא כל-כך חיוני?

כמו בביטוח רכב, גם בביטוח דירה, כיסוי צד ג' מספק כיסוי לנזק שנגרם לצד שלישי – שכנים, אורחים, עוברי אורח וכד'. בשונה מביטוח רכב, בו כיסוי צד ג' מתייחס לנזקי רכוש בלבד, בביטוח דירה כיסוי צד ג' מתייחס גם לנזקי רכוש וגם לנזקי גוף.

מקרה להמחשה:

בעת אירוח של חברים בביתכם פרצה דלקה במטבח. כתוצאה מהדלקה נגרם נזק לדירת השכנים בקומה מעל, למכונית של שכן אחר שחנתה מתחת לחלון המטבח, וגם לאחד מן האורחים ששהו בביתכם בעת האירוע ונזקק לטיפול רפואי. בפועל אתם חשופים לשלוש תביעות בגין הנזק, מכל אחד מן הגורמים שנפגעו. במקרים רבים, במיוחד כאשר מדובר בפגיעות גוף, סכומי התביעה יכולים להיות גבוהים מאוד.

ביטוח צד ג' מיועד לספק הגנה מפני תביעות אלו.

היקף הסיכונים לנזקי צד ג' בדירה הוא הרבה יותר רחב ממה שמקובל לחשוב; שליח שהחליק בפתח דירתכם, חשמלאי שנפל מסולם, נזילת מים שחדרה לשכנים מלמטה, אורח שנפל בשירותים, חפץ בהחליק מהמרפסת לרחוב ועוד ועוד.
בכל המקרים האלה, שהם נפוצים מאוד לצערנו, כיסוי צד ג' עושה את ההבדל.

המומחים של ק.מ. דנאור לביטוח דירה מבנה ותכולה, עומדים לשירותכם עם כל הפתרונות וכל הכיסויים לביטוח דירה מושלם ומותאם אישית.

עוד טיפים ומאמרים

דו”ח סייבר יוני 2022

דו”ח סייבר: יוני 2022

מיקרוסופט מסמנת את המלכודות, ארה”ב מזהירה מפני גורמים סיניים, איומי הכופר בראש סדר העדיפויות, ועדת הבחירות המרכזית לא ערוכה לאיומי סייבר

קרא עוד »
דו”ח סייבר אפריל 2022

דו”ח סייבר: מאי 2022

הזדהות רב שלבית, רשויות מקומיות ופתרונות אלטרנטיביים, מערך הסייבר הלאומי 2021, 1.8 מיליון תושבי טקסס נחשפו, קוסטה ריקה תחת מתקפה ועוד

קרא עוד »
שליחה / שיתוף