ביטוח פנסיוני לשכירים ולעצמאים

מי שנמצא במעגל העבודה חייב שתהיה לו לפחות תוכנית פנסיה אחת. מהם סוגי תוכניות פנסיה הזמינים לחוסך בישראלי? ביטוח פנסיוני - הכירו את האפשרויות.

לכל אזרח בישראל חייבת להיות לפחות תוכנית פנסיה אחת, בה מופקדים בכל חודש סכומים בהתאם להכנסה. כך קובע החוק, והא חל הן על שכירים והן על עצמאים – חוק פנסיה חובה.

מטרתו של החוק ברורה – להבטיח שלכל אזרח יהיה, בעת פרישה מן העבודה (נשים בגיל 62, גברים בגיל 67), מקור מימון נוסף על קצבת הביטוח הלאומי.

הבחירה של תוכנית הפנסיה היא לשיקול דעתו הבלעדית של החוסך, שכיר או עצמאי. לאף אחד אין זכות לקבוע לחוסך היכן וכיצד ינוהל החיסכון הפנסיוני שלו. כל חוסך יכול לעבור בין תוכניות פנסיה שונות כרצונו.

ביטוח פנסיוני – סוגי תוכניות פנסיה בישראל

  • קרן פנסיה – אפיק החיסכון הפנסיוני הפופולרי בישראל. יכול לכלול גם רכיבי ביטוח חיים ואובדן כושר עבודה. 30% מכספי החוסכים מושקעים באג"ח ממשלתיות, והשאר לפי מסלולי השקעה לבחירת החוסכים.
  • קרן פנסיה ברירת מחדל – כל התכונות של קרן פנסיה במסגרת מבוקרת של דמי ניהול נמוכים. קיימות 4 קרנות מסוג זה בישראל, שנבחרו במכרז ממשלתי.
  • ביטוח מנהלים – אפיק הדומה בתכונותיו לקרן פנסיה, אך במסגרת של חוזה אישי. 100% מכס]י החוסכים מנוהלים בשוק ההון.
  • קופת גמל – תוכנית פנסיה עם מרכיב חיסכון בלבד, ללא רכיבי ביטוח.

כל תוכניות הפנסיה כפופות לאותן תקרות הפקדה (כחלק יחסי של ההכנסה) ומעניקות את אותן הטבות מס על החיסכון הפנסיוני. בכולן שכירים יכולים ליהנות מהשתתפות המעסיק בחיסכון. ההבדלים בין תוכניות הפנסיה הם בעיקר במאפייני הניהול, דמי הניהול, ומאפיינים נוספים – הבדלים חשובים שעשויים להשפיע על הסכומים שיעמדו לרשותכם בעת הפרישה מן העבודה, ועל אופן מימוש הזכויות לאורך הדרך. לדוגמא: רק בקופת גמל יש אופציה למשיכה מוקדמת של כספים.

תוכניות ביטוח פנסיוני משווקות לציבור החוסכים ע"י חברות הביטוח ובתי השקעות, באמצעות סוכני הביטוח ויועצי הפנסיה. מבחר תוכניות הפנסיה הזמינות הוא גדול, כאשר בכל אחד מסוגי התוכניות יש לכל יצרן מספר הצעות שמתחרות זו בזו.

איך בוחרים ביטוח פנסיוני?

כדי לבחור את תוכניות הביטוח הפנסיוני המתאימות לכם, יש להכיר את הסוגים השונים ואת מגוון התוכניות בכל קטגוריה, לדעת לנתח את הביצועים של כל אחת מהתוכניות, ובעיקר – להבין כיצד הבחירה תשפיע על מצבכם הכלכלי בהווה, והכי חשוב – בעתיד.

ככל שמתקדמים במסלול החיים ובמעלה הקריירה, כשכיר או כעצמאי, המורכבות של הביטוח הפנסיוני עולה. מערך פנסיוני אישי עשוי לכלול מספר תוכניות פנסיה שמשלימות זו את זו.

אנחנו לשירותכם בסיוע לבחירת תוכניות ביטוח פנסיוני, תכנון פנסיוני, וליווי מקצועי לאורך כל הדרך.

ביטוח פנסיוני - טיפים ומאמרים
שולחן עבודה עם מחשב וטבלה – תכנון פנסיוני

למה תכנון פנסיוני הוא שירות לחיים?

בכל שלב בחיים צריך להסתכל על המערך הפנסיוני האישי, כדי לבדוק האם נדרשת התאמה לצרכים המיידיים ועתידיים. תכנון פנסיוני עם ליווי מקצועי הוא שירות לכל החיים.

שליחה / שיתוף
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter