לשקול רכישה של ביטוח סיעודי עכשיו, לפני שיהיה מאוחר

אדם זקן – פתרונות ביטוח סיעודי עכשיו

המשבר בתחום ביטוח הסיעוד ממלא את מדורי הכלכלה. המשמעות היא שמי שאין לו עדיין כיסוי סיעודי, חייב לשקול זאת מהר. מדוע ביטוח סיעודי עכשיו?

אם אתם עוקבים אחרי מדורי הכלכלה באתרי החדשות, אתם ודאי מודעים למשבר הגדול בתחום ביטוח סיעודי. את הפרטים העדכניים על ההתפתחויות, תוכלו לקרוא בכתבות הפרשניות, אנחנו נתמקד בהיבטים הפרקטיים.

ההמלצה המיידית היא לשקול לרכוש ביטוח סיעודי עכשיו, כל עוד ניתן להשיגו. זה אומר שכדאי לתאם איתנו פגישת ייעוץ בהקדם.

צוות סוכנות ק.מ. דנאור מתמחה בבניית פתרונות ביטוח סיעוד למצבי זקנה ונכות, על בסיס ניתוח מקיף וכולל לצרכי הקיום והיכולות הכלכליות של המבוטח ומשפחתו.

למה צריך ביטוח סיעודי?

המצב בו אדם אינו יכול לתפקד בכוחות עצמו, ולבצע באופן עצמאי וללא עזרה פעולות בסיסיות, כגון לקום ולשכב, להתרחץ ולהתלבש – נקרא מצב סיעודי. אותו אדם נזקק לסיעוד באופן שוטף. במרבית המקרים זה קורה בגלל תשישות גופנית הנובעת מזקנה, אך זה עלול לקרות גם כתוצאה מתאונה או מחלה.

מימון שירותי וטיפולי סיעוד הוא עניין יקר מאוד, והאחריות עפ"י חוק נופלת על משפחתו של האדם הזקוק לסיעוד. המדינה מסייעת רק במקרים יוצאי דופן, ובאופן חלקי בלבד.

ביטוח סיעודי מספק מקור מימון למגוון שירותים וטיפולים סיעודיים, ומאפשר למשפחה להתמודד ביתר קלות עם העול הכבד של טיפול באדם הסיעודי.

זכויות אדם סיעודי בישראל

ביטוח הבריאות הממלכתי מעניק מימון לאשפוז במוסד סיעודי, לקשישים שידם אינה משגת. הזכאות נקבעת ע"י מבחן של יכולות כלכליות של הקשיש הסיעודי ושל בני משפחתו. כאמור, הסיוע הממלכתי ניתן רק במקרים יוצאי דופן.

סיוע נוסף עשוי להתקבל באמצעות ביטוח לאומי, המחויב לספק לקשישים סיוע בסיסי. הסיוע ניתן הן לקשישים החיים בביתם והם לקשישים החיים במוסד, בצורת קצבה למימון מטפלים מקצועיים (בפועל, השתתפות בשכר המטפל). הסיוע של ביטוח לאומי מוגבל ל-30 שעות בשבוע ולתקרה של 5,000 ש"ח בחודש.

הסיוע של הרשויות הוא חשוב, אבל לחלוטין אינו מספק. הצורך בכיסוי ביטוחי למימון פתרונות סיעוד הוא כמעט הכרחי, במיוחד עבור משפחות שאינן נהנות משפע כלכלי ומכספים פנויים.

אנו מחכים לכם עם הייעוץ ועם הפתרונות הטובים ביותר לביטוח סיעודי. כדאי למהר.

עוד טיפים ומאמרים

דו”ח סייבר יוני 2022

דו”ח סייבר: יוני 2022

מיקרוסופט מסמנת את המלכודות, ארה”ב מזהירה מפני גורמים סיניים, איומי הכופר בראש סדר העדיפויות, ועדת הבחירות המרכזית לא ערוכה לאיומי סייבר

קרא עוד »
דו”ח סייבר אפריל 2022

דו”ח סייבר: מאי 2022

הזדהות רב שלבית, רשויות מקומיות ופתרונות אלטרנטיביים, מערך הסייבר הלאומי 2021, 1.8 מיליון תושבי טקסס נחשפו, קוסטה ריקה תחת מתקפה ועוד

קרא עוד »
שליחה / שיתוף