ביטוח דירות יוקרה עם כיסוי מיוחד לתכשיטים ופריטי אמנות

שרשרת פנינים – ביטוח דירות יוקרה

תכנון ויישום של פוליסות ביטוח – מבנה ותכולה – עבור דירות יוקרה ובתי יוקרה, הוא תהליך מורכב וסבוך. הכירו את השיקולים.

פוליסות ביטוח לדירות יוקרה ובתי יוקרה הן, בפועל, אותן פוליסות ביטוח כמו לדירה "רגילה". כלומר, היא יכולה לכלול כיסויים לביטוח מבנה ולביטוח תכולה, עם כיסוי לנזקי צנרת וכל השאר.
ההבדל הוא, כמובן, בסכומי הביטוח, שמשפיעים על הפרמיות של ביטוח דירה, אבל קודם כל – בתכנון הביטוח.

שיקולים המשפיעים על תכנון ועלויות ביטוח דירות יוקרה

שווי הנכס – שווים של מגורי יוקרה הוא, מן הסתם, גבוה יותר משווים של נכסים סטנדרטיים – דירה, קוטג' ואפילו וילה. מדובר גם בשטח בנוי גדול יותר, חומרים יקרים יותר, וכתוצאה מכך – במקרים רבים – גם יותר סיכונים לנזק.

תוספות מובנות וחיצוניות – בבתי יוקרה ניתן למצוא סוגים שונים של תוספות – ג'קוזי, בריכה, גזיבו, מעליות פנימיות ופרטיות, סככות, מגרשי ספורט ועוד.

ציוד ואביזרים מיוחדים – אם יש בריכה, יש גם ציוד לבריכה.

צמודי מבנה – בדירת יוקרה יהיו יותר מזגנים, מערכות מתקדמות להסקה, מערכות אלקטרוניות ועוד.

תכולה רבה יותר ויקרה יותר – לא רק שהתכולה רבה יותר ופריטי התכולה יקרים יותר, בבתי יוקרה ניתן למצוא פריטים שאין בדירות אחרות. לדוגמא, מערכות קולנוע ביתי

חבות מעסיקים – אם משפחה רגילה מעסיקה עוזר/ת בית מספר פעמים בחודש, בדירות יוקרה ניתן למצוא מספר עובדי משק בית אותם יש לבטח.

ביטוח תכשיטים וחפצי אמנות בדירות יוקרה

אחד הכיסויים המורכבים ביותר בביטוח דירות יוקרה, הוא הכיסוי הביטוחי לתכשיטים, חפצי חן וחפצי אמנות יקרי ערך.

בפוליסת ביטוח תכולה סטנדרטית, הכיסוי לתכשיטים הוא חלקי בלבד, עד 10% מתקרת הכיסוי, בכפוף לפוליסה שנבחרה. כיסוי זה אינו מספק עבור מרבית המבוטחים, על אחת כמה וכמה למי שברשותו אוסף תכשיטים יקרים, ויצירות אמנות בעלות ערך גבוה במיוחד.

הרחבת 'כל הסיכונים' לביטוח דירה, מעניקה כיסוי הולם, בהתאם להערכות שווי של שמאי מקצועי. יחד עם זאת, כאשר מדובר בפריטים יקרים באופן יוצא דופן נדרשת, התייחסות מיוחדת לבניית הכיסוי במסגרת 'כל הסיכונים'.

דירות יוקרה – תביעות ביטוח

רגע האמת של כל פוליסת ביטוח הוא רגע התביעה. מובן מאליו כי תביעות ביטוח כנגד פוליסות מורכבות הן סבוכות יותר. כך גם בתביעות בגין אירועי ביטוח בדירות יוקרה.
הליווי המקצועי של סוכן מנוסה, ולעיתים גם של משפטן, עושה את ההבדל בתביעות אלה, הן בהיבט הדיוק של תגמולי הביטוח, והן בהיבט המהירות בטיפול בתביעה.

אנו, בסוכנות ק.מ. דנאור, מתמחים בתכנון ויישום של פוליסות ביטוח מורכבות לדירות יוקרה ובתי יוקרה, ובליווי תביעות ביטוח.
השירות הינו אישי ודיסקרטי.

עוד טיפים ומאמרים

דו”ח סייבר יוני 2022

דו”ח סייבר: יוני 2022

מיקרוסופט מסמנת את המלכודות, ארה”ב מזהירה מפני גורמים סיניים, איומי הכופר בראש סדר העדיפויות, ועדת הבחירות המרכזית לא ערוכה לאיומי סייבר

קרא עוד »
דו”ח סייבר אפריל 2022

דו”ח סייבר: מאי 2022

הזדהות רב שלבית, רשויות מקומיות ופתרונות אלטרנטיביים, מערך הסייבר הלאומי 2021, 1.8 מיליון תושבי טקסס נחשפו, קוסטה ריקה תחת מתקפה ועוד

קרא עוד »
שליחה / שיתוף