למה תכנון פנסיוני הוא שירות לחיים?

שולחן עבודה עם מחשב וטבלה – תכנון פנסיוני

בכל שלב בחיים צריך להסתכל על המערך הפנסיוני האישי, כדי לבדוק האם נדרשת התאמה לצרכים המיידיים ועתידיים. תכנון פנסיוני עם ליווי מקצועי הוא שירות לכל החיים.

לחסוך לגיל הפרישה הוא צורך חיוני לכל אדם, ובישראל הוא גם חובה עפ"י חוק. כל אזרח שמצטרף למעגל העבודה, שכיר או עצמאי, מחויב בפתיחת תוכנית פנסיה ובהפקדות חודשיות לחיסכון פנסיוני, בהתאם להכנסתו.
תוכניות הפנסיה- הביטוח הפנסיוני – מלוות את האדם מהמשכורת הראשונה בעבודה הראשונה, ועד היציאה לפנסיה (נשים בגיל 62, גברים בגיל 67).

עבור מרבית האזרחים, שכירים ועצמאים, החיסכון לפנסיה הוא הפעילות הפיננסית הגדולה והחשובה בחייהם (יחד עם רכישת דירה והמשכנתא). מדובר, כמובן, בפעילות פיננסית מורכבת שמחייבת תשומת לב, מעקב ובקרה לאורך עשרות שנים.

השירות של תכנון פנסיוני הוא, למעשה, שירות לכל החיים

מומחי הפנסיה והחיסכון נמצאים לצידכם בצמתי החיים בהם יש לשקול ולבצע שינויים והתאמות במבנה החיסכון הפנסיוני – הקמת משפחה, הרחבת משפחה, החלפת מקום עבודה, שדרוג בקריירה ועוד אירועים שמשפיעים על החיים, על ההכנסה, ועל הצרכים המיידיים ועתידיים.

תוכניות הפנסיה אינן 'שגר ושכח'. להיפך, הן דורשות תכנון פנסיוני וליווי צמוד לאורך כל הדרך:

  • בחירת תוכנית פנסיה – עם איזו תוכנית פנסיה כדאי לצאת לדרך הארוכה והמתפתלת, הידועה בשם 'קריירה'?
  • תכנון פנסיוני – ניתוח הצרכים המיידיים (הכנסה נטו) והצרכים העתידיים, ובניית מערך פנסיוני אישי/משפחתי, שעשוי להכיל בהמשך הדרך יותר מתוכנית פנסיה אחת.
  • ליווי פנסיוני – אילו שינויים כדאי לעשות במערך הפנסיוני האישי, לנוכח ההתפתחויות האישיות בחיים ובקריירה?
  • תכנון פרישה – מקסום החיסכון לקראת מועד היציאה לגמלאות, כולל תכנון מס והשקעות עודפות.
  • ליווי פיננסי לאחר הפרישה – כיצד להתנהל בתבונה בשנות הפנסיה, כאשר מתקיימים למעשה מן החיסכון הפנסיוני.

שירותי תכנון פנסיוני וליווי מקצועי כוללים מעקב צמוד אחרי צרכי החיסכון ותוכניות הפנסיה, מתן מידע וידע לכל לקוח במטרה ליצור הבנה של הפעילות הפנסיונית והשלכותיה בהווה ובעתיד, שקיפות מירבית באמצעות דו"חות אונליין, וטיפול בכל הנושאים הכרוכים בהתאמת החיסכון למצב ולצרכים.

פנו אלינו לבדיקת המערך הפנסיוני שלכם, ולקבלת תכנון פנסיוני אישי עם ליווי מקצועי לארוך כל הדרך.

עוד טיפים ומאמרים

דו”ח סייבר יוני 2022

דו”ח סייבר: יוני 2022

מיקרוסופט מסמנת את המלכודות, ארה”ב מזהירה מפני גורמים סיניים, איומי הכופר בראש סדר העדיפויות, ועדת הבחירות המרכזית לא ערוכה לאיומי סייבר

קרא עוד »
דו”ח סייבר אפריל 2022

דו”ח סייבר: מאי 2022

הזדהות רב שלבית, רשויות מקומיות ופתרונות אלטרנטיביים, מערך הסייבר הלאומי 2021, 1.8 מיליון תושבי טקסס נחשפו, קוסטה ריקה תחת מתקפה ועוד

קרא עוד »
שליחה / שיתוף