בנק ישראל העלה את הריבית? בואו נדבר על חיסכון

ידיים מגינות על מטבעות - תוכניות חיסכון

בנק ישראל העלה את הריבית לראשונה מזה 3.5 שנים. רמז ברור לציבור להקדיש תשומת לב לתוכניות חיסכון ומסלולי השקעה

בחודש אפריל 2022 התרחש בישראל אירוע פיננסי שלא קרה 3.5 שנים קודם לכן – בנק ישראל העלה את הריבית המשק ברבע אחוז 0.25% – מ-0.1% ל-0.35%.

הסיבה לצעד המפתיע של בנק ישראל היא התגברות אינפלציונית (ירידת ערך הכסף) מעבר ליעד. המשמעות של העלאת הריבית היא שהכסף התייקר. כלומר, ההלוואות, המשכנתאות והאשראי עולים לנו יותר. מצד שני, אפיקי החיסכון הפכו לאטרקטיביים יותר.

העלאת הריבית: כתבה באתר כלכליסט

לפעול מהר אבל לא בחיפזון

מובן כי מהלך של העלאת ריבית הוא, בפועל, רמז עבה של בנק ישראל לנקוט בפעולות פיננסיות שונות. באופן כללי, הכיוון הוא להקטין צריכה (הוצאות) ולהגביר השקעות. אבל לא מדובר במצב חירום שמחייב התנהלות מיידית, אלא בקריאה למחשבה ולהתבוננות פיננסית, ולקבלת החלטות מושכלת. קחו את הזמן לבחון, לחשוב, להתלבט ולהחליט. כדאי לעשות זאת בליווי של מומחים מקצועיים.

במילים אחרות:

  • כדאי לבחון את תנאי האשראי לטווח ארוך – הלוואות ומשכנתאות – ולבחון דרכים לשיפור תנאים והקטנת העלות החודשית. מומלץ להתייעץ עם מומחי אשראי.
  • כדאי לבחון את מסלולי ההשקעה בתוכניות החיסכון הפנסיוני ובתוכניות החיסכון לטווח קצר ובינוני.

חיסכון והשקעות – אנחנו לשירותכם

כאמור, בנק ישראל מכוון את הציבור לחסוך ולהשקיע. איך? איפה? את זה הם כבר משאירים לשיקול הדעת של כל אחד ואחת.

מנעד האפשרויות כולל פיקדונות בנקאיים, תוכניות חיסכון, ואפיקי השקעות אלטרנטיביות.

הפיקדונות הבנקאיים פחות מתאימים לחוסך הפרטי, אבל תוכניות החיסכון – פוליסות חיסכון, קופת גמל להשקעה, קרנות השתלמות – ועולם ההשקעות האלטרנטיביות הופכים ליותר אטרקטיביים עבור החוסך הפרטי – משפחות ויחידים.

במה לבחור? איפה לחסוך? כמה לחסוך? התשובות כמובן שונות מאחד לאחת, בהתאם לאפשרויות ולמטרות של כל חוסך. צוות המומחים שלנו לשירותכם עם פתרונות חיסכון והשקעה מותאמים אישית.

עוד טיפים ומאמרים

דו”ח סייבר: אפריל 2022

סייבר לאנשים שלא מבינים סייבר, ביטוח סייבר ותקינת סיכונים, הונאות ברקוד, רישיון הפעלה לשירותי סייבר, עלייה של 800% בהסתה מקוונת, משחקי הסייבר של נאט”ו, שלוחת הסייבר החרדית של רפא”ל, מנהלים מפחדים מתביעות סייבר, תשלומי הכופר בישראל ועוד

קרא עוד »
שליחה / שיתוף
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב telegram
שיתוף ב twitter